VN5160STR-E
Yingxinyuan Int'l(Group) Ltd.
Contact Now
VN5160STR-E
Brand Name : STMicroelectronics
Model Number : VN5160STR-E
MOQ : 1PCS
Price : Negotiation
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 999999+PCS
Delivery Time : 2-7 work days
SwitchType : General Purpose
NumberofOutputs : 1
Ratio-Input:Output : 1:1
OutputConfiguration : High Side
OutputType : N-Channel
Interface : On/Off
Voltage-Load : 4.5V ~ 36V
Voltage-Supply(Vcc/Vdd) : Not Required
Current-Output(Max) : 3.8A
RdsOn(Typ) : 160mOhm (Max)
InputType : Non-Inverting
Features : Auto Restart
FaultProtection : Current Limiting (Fixed), Open Load Detect, Over Temperature, Over Voltage
OperatingTemperature : -40°C ~ 150°C (TJ)
MountingType : Surface Mount
SupplierDevicePackage : 8-SOIC
Contact Now
VN5160STR-E
SwitchTypeGeneral Purpose
NumberofOutputs1
Ratio-Input:Output1:1
OutputConfigurationHigh Side
OutputTypeN-Channel
InterfaceOn/Off
Voltage-Load4.5V ~ 36V
Current-Output(Max)3.8A
RdsOn(Typ)160mOhm (Max)
InputTypeNon-Inverting
FeaturesAuto Restart