LT1009CLPE3
Yingxinyuan Int'l(Group) Ltd.
Contact Now
LT1009CLPE3
Brand Name : Texas Instruments
Model Number : LT1009CLPE3
MOQ : 1PCS
Price : Negotiation
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 999999+PCS
Delivery Time : 2-7 work days
ReferenceType : Shunt
OutputType : Fixed
Voltage-Output(Min/Fixed) : 2.5V
Voltage-Output(Max) : -
Current-Output : 10 mA
Tolerance : ±0.2%
TemperatureCoefficient : 25ppm/°C
Noise-01Hzto10Hz : -
Noise-10Hzto10kHz : -
Voltage-Input : -
Current-Supply : -
Current-Cathode : 400 µA
OperatingTemperature : 0°C ~ 70°C (TA)
MountingType : Through Hole
Package/Case : TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Contact Now
LT1009CLPE3
ReferenceTypeShunt
OutputTypeFixed
Voltage-Output(Min/Fixed)2.5V
Voltage-Output(Max)-
Current-Output10 mA
Tolerance±0.2%
TemperatureCoefficient25ppm/°C
Noise-01Hzto10Hz-
Noise-10Hzto10kHz-
Voltage-Input-
Current-Supply-
Current-Cathode400 µA